Turkusowe-luksusowe (wakacje nad morzem)

Realizacja obejmowała odświeżenie oraz podniesienie standardu i funkcjonalności apartamentu. Apartament został kupiony aby Inwestorzy (Rodzice i trójka dzieci w wieku 12 – 24 lat), mogli spędzać w nim weekendy oraz wakacje. Poprzedni właściciele wykończyli apartament bardzo niskiej jakości materiałami, dlatego z ich aranżacji zachowano jedynie podłogi i stolarkę drzwiową oraz część kuchennej.

Podczas remontu wyrównano ściany, wycięto ścianę między kuchnią a salonem, usunięto górne szafki kuchenne, zamontowano tapety; wymienione zostały blaty, oświetlenie, osprzęt elektryczny, listwy przypodłogowe, wykładzina i podkład do wykładziny w sypialni. Przestrzeń umeblowano tak, aby służyła zarówno jako przestrzeń dzienna jak i nocna (w apartamencie jest 6 wygodnych miejsc do spania i specjalna szafa do przechowywania pościeli).

Głównym elementem nowej aranżacji stał się spektakularny widok z olbrzymiego okna w głównym salonie – wokół niego zbudowano cały koncept aranżacji:

  • turkusowa, dyskretnie mieniąca się i zmieniająca kolor w zależności od pogody i pory dnia tapeta w aneksie kuchennym
  • motyw tapety (w innej tonacji kolorystycznej) powtórzono w drugim salonie (komponując ją z miejskim widokiem z okien)
  • meble wybierano pod kątem kształtu (rzeźbiarski i „morski”), dodatki miały być miękkie, przyjemne w dotyku, dobrej jakości

Projektantkę poproszono, aby w nowej aranżacji znalazło się miejsce na kolekcję artefaktów, książek, pamiątek (która będzie się rozrastać). Apartament ma z czasem ewoluować, nabierać charakteru. Zgodnie z życzeniem Inwestorów meble można przestawiać tak, aby apartament dostosowywać do bieżących potrzeb.