Wrzeszcz

Projekt 100 – metrowego mieszkania w gdańskim Wrzeszczu opierał się o precyzyjny koncept biznesowy Inwestora.

Z racji na lokalizację, mieszkanie jest przeznaczone na wynajem długoterminowy dla studentów. Architekt z zespołu Conceptowni – Aga Rogaczewska – niezastąpiona w obszarze funkcjonalności, podzieliła przestrzeń na 6 sypialni, 2 łazienki, toaletę, pralnię, kuchnię, przytulną część wspólną. Ważne było, aby każda z sypialni gwarantowała podobną przestrzeń, identyczną funkcjonalność, ale także, aby pozwalała na personalizację (każdy przyszły lokator może doprawić „swój pokój” własnym stylem i osobistymi przedmiotami.

Realizacja projektu przebiegała w szczególnym rygorze budżetowym. Mieszkanie na wynajem, wbrew pozorom, nie jest prostą formą zarabiania pieniędzy. Projektując wnętrze, trzeba było bez przerwy mieć na uwadze 1. stopę zwrotu oraz 2. założenia biznesowe Inwestora. Każda wydana złotówka została rozliczona w odniesieniu do tych dwóch aspektów.

W prezentowanej realizacji, zależało Pracowni, aby w warstwie estetycznej projektu utrzymać odniesienie do niezwykłego miejskiego klimatu zrewitalizowanej ulicy Dolnego Wrzeszcza. W dużej mierze cel udało się osiągnąć, niemniej, pozostajemy też w niedosycie – czekając na remont elewacji kamienicy. Wtedy planujemy zaaranżować balkon, który z racji na rozmiar, będzie mógł pełnić rolę letniego saloniku utonąwszy w morzu pelargonii.