Panel, winyl, a może deska? – odwieczny dylemat.

Dziś poruszymy odwieczny dylemat przy odwiecznym problemie przy wyborze materiałów do wykończenia wnętrza.

Podłoga – drewno, panel czy winyl?

 

Oto kilka zalet i wad każdej  z tych grup.:)

 

Drewno, posiada swój naturalny i niepowtarzalny wzór oraz fakturę. Co prawda, wielu producentów naturalnych podłóg  w swojej ofercie posiada zakup wyselekcjonowanych desek – tych bez skaz, sęków. Drewno jest jednak bardzo miękkie i wrażliwe na wszelkie uderzenia czy rysy. Zdecydowanie kobietom odradzamy chodzenie w szpilkach po takiej podłodze. 😊

Niezbyt głębokie ubytki jak i zabrudzenia można oczywiście zlikwidować. Poniżej przedstawiamy przed i po cyklinowaniu podłogi w trakcie jednego z naszych remontów. Jest to proces stopniowego zdzierania, poprzez kilkukrotne szlifowanie wierzchniej warstwy. Jak nowa prawda?

 

 

Nadal najpopularniejszym wyborem jest panel. Wzorom, kształtom czy rozmiarom nie ma końca. Jest to trwałe i ekonomiczne rozwiązanie. Przedział cenowy za panele jest ogromy, możemy znaleźć już te za 50 zł/m2, aż po 200 zł/m2 i więcej. Od czego zależy ich cena? Wzór i design jaki aktualnie jest na topie zdecydowanie będzie szedł w górę. Za ceną idą również u wielu producentów wskaźniki hydrofobowe. Aby użyć paneli w dość narażonych miejscach na wilgoć czy rozlanie wodą, przykładowo w strefie wejścia czy kuchni należy zwrócić na to szczególną uwagę. Taki panel pokryty jest specjalną powłoką, określaną najczęściej w ilości godzin, przez jaki woda może być na podłodze.

Kolejnym aspektem jest grubość paneli oraz odporność na ścieranie laminatu. Zatem do tematu paneli należy podejść bardzo indywidualnie. 😊

 

 

 

Winyl – całkowicie sztuczne tworzywo. Myśląc o podłodze winylowej, często pojawia się obawa czy na pewno będzie to wyglądać naturalnie i nie plastikowo. Otóż każdy z dostawców coraz bardziej dąży do perfekcji aby uzyskać ten właściwy wzór. Dodatkowo do wyboru mamy nie tylko imitację drewna ale również kamienia, płytki czy cementu .

Z racji swojej plastyczności jest to produkt najbardziej odporny na wszelkie urazy zewnętrzne. Materiał ten można kłaść w każdym pomieszczeniu ponieważ jest zupełnie odporny na wodę.

Podłoga ta jest polecana dla osób lubiących chodzić boso po mieszkaniu, bowiem jest to bardzo ciepły i przyjemny w dotyku materiał.

Montaż takiego podłoża jest dziecinnie prosty i bardzo szybki. Zatem można ułożyć podłogę własnoręcznie. 😊

 

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *