Wielki powrót lat 80-tych

Styl rodem z PRL-u przeżywa swój renesans i ponownie staje się hitem domowych aranżacji.

Proste linie mebli charakterystyczne dla designu z ówczesnego okresu doskonale wpisują się bowiem w nowoczesne aranżacje wnętrz, czyniąc je wyjątkowo efektownymi i oryginalnymi. 

Co było modne w PRL – u?

Niezaprzeczalny prym wiodły kochane przez wszystkich meblościanki z połyskiem, masywne fotele w kolorowych tapicerkach, łóżka chowane w regale, ławy przemieniające się w stół. Natomiast podstawową zasadą w dekorowaniu wnętrz było stwierdzenie: im więcej bibelotów, ceramiki oraz kryształów tym lepiej. Moda na PRL to przede wszystkim moda na kolory i futurystyczne wzornictwo, które równoważyły w tamtych czasach szarość dnia codziennego.

Obecnie inspirujemy się projektami z przed lat, modyfikujemy i tworzymy wersje bardziej pasujące do wnętrz z naszych czasów.

Współcześni projektanci docenili stylistykę tamtych lat, lubującą się w takich materiałach jak sklejka, metal czy sztuczne tworzywa. Proste komody na lekkich, wysokich nogach, lampy o nieoczywistych kształtach i formach, fotele z drewnianymi nogami, a’ la fotel Chierowskiego,  krzesła „patyczaki” to meble, które ponownie pojawiły się w projektach wnętrzarskich.

Repliki, które zostały udoskonalone i zaktualizowane, nadal noszą rozpoznawalne cechy designu sprzed niemal półwiecza.

Współczesne oczarowanie projektami sprzed lat to pewien wyraz tęsknoty za czasami, kiedy przedmioty posiadały unikatową wartość mimo początków masowej produkcji ich design i jakość miały najistotniejsze znaczenie.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *