Jak urządzić mieszkanie w stylu glamour?

Jak urządzić mieszkanie w stylu glamour? I co to w ogóle jest ten tzw. glamour?

Na etapie urządzania mieszkania, każdy z nas szuka swojego stylu, rozważa wiele opcji oraz stara się stworzyć coś niepowtarzalnego. Szukając pomocy, pierwsze co robimy, to włączamy komputer czy też sięgamy po telefon. Internet zasypuje nas bowiem ogromem inspiracji, pomysłów oraz wręcz gotowych koncepcji wnętrz. No i zakiełkował nam w głowie plan! Dosłownie czujemy, że zakochaliśmy się w stylu glamour. Sama nazwa brzmi już bowiem wyrafinowanie i z klasą, czyli obrazuje wszystko to, co bardzo trafia w nasz gust.

Jak wprowadzić styl glamour do wnętrza swojego mieszkania?
Warto zacząć od tego, że jest to obecnie jeden z bardziej gorących trendów w aranżacji wnętrz. Glamour to bardzo eklektyczny styl, bazujący na zestawianiu ze sobą rzeczy, które na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie nie pasują, czyli np. współczesnego designu z barokowymi meblami lub matowych powierzchni z kolorowymi, błyszczącymi wręcz krzykliwymi fakturami. Glamour pojawił się na początku lat 20. ubiegłego wieku i charakteryzował się bogactwem, przepychem i niepowtarzalną ornamentyką.

                            Fot. realizacja BBHome

Przy urządzaniu mieszkania w stylu glamour, powinniśmy pamiętać, że w efekcie końcowym musi ono błyszczeć. By to osiągnąć wybieramy kryształowe żyrandole, atłasowe poszewki dekoracyjne oraz narzuty. Meble natomiast muszą zachwycać wysokim połyskiem, najlepiej także jak pojawią się w nich słote elementy. Nie zapominajmy też o wielkich lustrach, które rozjaśnią i powiększą wnętrze. Błyszczące powinny być także dodatki dekoracyjne, czyli misy, wazony.

                            Fot. Galeria Heban

Styl glamour kojarzy się nam od razu z pastelowymi odcieniami, a dokładnie z różem i fioletem. Jednak w aranżacji wnętrz lubi także wyraziste, nasycone barwy, jak butelkowa zieleń, bordo, granat. Dobrze się też prezentuje w jaśniejszym wydaniu z bielą jako kolorem bazowym, uzupełnionym o szarości czy też beże.
Ostatecznym dopełnieniem tego stylu jest odrobina luksusu! Pamiętajmy jednak, aby uważać dokładnie na detale, bowiem łatwo przekroczyć granicę dobrego stylu i wejść w obszar kiczu, zwłaszcza przy aranżacjach glamour.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *